Edward Cullen

19. prosince 2009 v 21:38 | Betty Cullen |  Osůbky z Twilight saga

Jméno: Edward Anthony Masen Cullen
Datum narození: 20. června, 1901
Věk: "Zemřel" když mu bylo 17 let
Datum přeměny na upíra: Rok 1918
Původně pochází z: Chicaga / Illinois
Barva vlasů: Bronzová
Barva očí: Původně zelená, teď zlatavě hnědá/černá
Výška: 188 cm
Nadání: Čte myšlenky
Jeho stav: Upír

Jeho popis: Vysoký a hubený. Chlapecký vzhled. Rozcuchané vlasy.

Co dělá: Stejně jako jeho nevlastní sourozenci studuje na Střední škole ve Forks

Rodina: Původně syn Edwarda a Elizabeth Masenových - adoptivní syn Carlislea a Esme Cullenových

Sourozenci: Alice, Emmett, Rosalie a Jasper Cullenovi

Kdo ho přeměnil: Carlisle Cullen

Koníčky: Rychlá auta, hra na klavír

Auto: Stříbrné Volvo S60R, stříbrný Aston Martin V12

Jeho láska: Isabella Swanová

Osobní historie: Edwardův lidský život v Chicagu byl velmi šťastný a klidný. Jeho rodiče byli přiměřeně bohatí, protože jeho otec byl úspěšný právník. Největším trápením v matčině životě byla skutečnost, že zuřila Světová válka a Edward byl pouze rok vzdálen od odvodu, který byl v srpnu 1918 snížen na věk 18 let.

Během září téhož roku udeřila chřipková epidemie, vyžádala si život obou Edwardových rodičů a málem také vzala jeho vlastní. Jeho ošetřujícím lékařem byl Carlisle Cullen, který ho zachránil tak, že jej přeměnil v upíra. Byla to Edwardova matka, kdo požádal Dr. Cullena, aby Edwarda zachránil. Vypadala jako že "ví", že Carlisle by ho zvláštním způsobem mohl zachránit a poprosila ho, aby to udělal.

Od té doby, Edward vystupoval jako Carlisleův adoptivní syn, než se jeho rodina rozrostla do své současné velikosti. Dvakrát studoval na lékařské fakultě, ale nevykonával ji v praxi. Miluje, rychlou jízdu autem, a jako hobby má sbírání aut.

Od roku 1927 až do roku 1931 měl Edward záchvat rebélie a na několik let sám od sebe opustil Carlislea a Esme. Usoudil, že může vysávat lidi, pokud byli skutečně ztělesněním zla. Využíval svou zvláštní schopnost, aby se vyvaroval nevinnému. Po nějakém čase už nedokázal "uniknout dluhu takového množství ukradnutých lidských životů, nehledě na to, jak omluvitelných" a proto se vrátil ke Carlisleovi a Esme, kteří ho zpátky přivítali s otevřenou náručí.

Okolo roku 1936 se Edward se svou rodinou přestěhoval do Forks, kde narazili na Quileutské indiány, kteří měli schopnost se přeměnit ve vlkodlaky. Dohoda ujednala, že vlci nechají Cullenovi na pokoji po tak dlouho, dokud nekousnou žádného člověka a nebudou se zdržovat na Quileutské půdě. Cullenovi žili ve Forks po několik let, než se přestěhovali na jiná místa.

V roce 2003 se Cullenovi vrátili do Forks. Potom v roce 2005 Edward potkal Isabellu Swanovou. Její krev pro něj "zpívala" a on se do ní šíleně zamiloval. Brzy přišla na jeho tajemství a přijala jej jako upíra. Navzdory nesčetným překážkám se do sebe zamilovali. Když se Bella stala obětí upíra-stopaře jménem James, Edward byl donucen napít se její krve, aby zastavil jed šířící se po jejím těle.

Edward zůstal s Bellou do její katastrofální oslavy osmnáctin, kde byl donucen přehodnotit budoucnost jejího života s ním. Rozhodne se, že pro Bellu bude lepší, když bude žít normální život bez něj a opustí sám se svou rodinou Forks. Čas tráví sledováním Victorie všude kolem jihu Spojených států a dokonce se odváží do Mexika a Jižní Ameriky, když mu řeknou, že je Bella mrtvá, jede do Itálie s úmyslem spáchat sebevraždu. Bella a Alice přijedou včas, aby ho zastavili. On přesvědčí Volturiovi, aby je všechny nechali vrátit se do Forks s příslibem, že se Bella stane upírem.

Návratem do Forks se myslí návrat k normální rutině mezi Edwardem a Bellou. On souhlasí s přeměnou Belly, pokud se za Edwarda provdá. Tehdy je upozorněn Jacobem Blackem, že smlouva říká, že má upír zakázáno kousnout člověka.

Občanka Edwarda

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kdo se ti líbí víc? ER

Edward Cullen
Robert Pattison

Komentáře

1 janiskyblogisek janiskyblogisek | 11. ledna 2010 v 21:54 | Reagovat

sorry ae ty seš fakt tak blbá že nevíš že Jasper a Rosalie sou Haleovi??? :-D

2 LucyCullen LucyCullen | Web | 12. ledna 2010 v 13:50 | Reagovat

[1]: njn....psala spolumajitelka xD, já vim....je to pako  :-D

3 Betty Cullen Betty Cullen | E-mail | Web | 12. ledna 2010 v 20:42 | Reagovat

Lucy je pako :D Je to schválně prostě Cullenovi! Ale v popisu jsou Haleovi

4 janiska janiska | 13. ledna 2010 v 15:48 | Reagovat

jasný já jenom........takovej fanoušek twilight jako ty by to asi nesplet :-)

5 Betty Cullen Betty Cullen | E-mail | Web | 13. ledna 2010 v 16:08 | Reagovat

To jo já totiž tu knížku četla aspoň 6x každej díl...A film...To už ani nepočítam!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama